Něco málo o nás...  

Firma s dlouholetou tradicí a zkušenostmi

Specializujeme se na čištění a rekonstrukce kopaných a vrtaných studní. Naše služby zahrnují kompletní péče o Vaše vodní zdroje a to od A-Z . Máme bohaté zkušenosti předávaných ze starší generace na mladší po několik let. Pracujeme tak, aby na prvním místě byla kvalita a pak až kvantita.

Naše hlavní působiště je celý Jihočeský kraj, ale po domluvě jsme schopni zajet i do jiného kraje.

Máme za sebou doslova tisíce úspěšných realizací, díky kterým opravdu víme, co děláme. Pomůžeme Vám s údržbovými procesy ale i problémy, které mohou nastat - studny bez vody nebo se slabým pramenem, zákaly, nežádoucí pachy a plno dalšího...

Otázky a odpovědi

1. Kdy je potřeba si nechat vyčistit studnu?

Jak často čistit studnu? Ideální je si nechat vyčistit studnu zhruba po pěti letech, podle kvality studny a stavu podloží. V případě kalné nebo zapáchající vody studnu vyčistěte ihned. Pokud jste kopanou studnu nebo vrt nepoužívali delší dobu, nechte jej před znovupoužitím vyčistit také. Dále je je potřeba studnu vyčistit například po záplavách, nebo nadměrnému množství roztátého sněhu, jelikož se do studny dostává v danou chvíli velké množství znečištění a bakterií.

2. Kdy je nejvhodnější čistit studnu?

Ať už je jakékoliv roční období, studnu lze vyčistit kdykoliv. Ve studni je celoročně stálá teplota.

3. Mám zasypanou studnu, lze s tím něco udělat?

Ano, i tyto případy mají většinou své řešení. V první řadě je vhodné před zahájením jakýchkoliv prací povolat proutkaře/hydrogeologa, aby určil, zda se zde stále nachází jakýkoliv pramen studny. Pokud zde podzemní voda stále je, je možné začít s odstraňováním zásypu studny.

4. Studna má malý pramen, lze s tím něco?

Toto je lehce komplikované. Pokud se na dně studny nachází větší množství sedimentu, který brání přítoku vody, je potřeba studnu ihned vyčistit, jelikož tímto způsobem můžeme uvolnit cestu vodě a pramen může zesílit. V případě, že ve studni není nic, co brání vodě v přítoku do studny, je na čase povolat proutkaře/hydrogeologa, aby určil, zda se nachází v hlubší části studny silnější pramen. Pokud ano a dovoluje to podloží, můžeme začít prohlubovat.

5. Do naši studny neustále padají nečistoty. Co s tím?

Je potřeba se zaměrit na vrchní část studny. Pokud zde vidíme otvory/praskliny a lze jej bez obtíží zadělat, uděláme tak. Stejně tak zákrytové desky (poklopy) by měli být v dobrém stavu. Nesmí se rozpadat ani mít jinou deformaci. Nejde jen o zabránění vpádu nežádoucích předmětů, ale i o bezpečnost. Dle potřeby se navrhne řešení, avšak je to velice individuální dle studny a postupu.